Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin Temizliği

Her gün aktif olarak kullandığımız banyolarda su lekesi, toz ve kireç oluşması gayet normal değil mi? Ancak gel gelelim bu muhteşem şekilde tasarlanan banyonun temizliğinin sağlanmasına. Sizi de düşündürüyor değil mi? Banyo denilince akla ilk gelen duşakabinin temiz tutulması da hayli zor. Hele ki duşakabin camlarını buzlu cam olarak tercih etmediyseniz daha sık temizlik yapmanız gerekeceği bir gerçektir. Duşakabinin temizliğini sürekli olarak sağlayabilmek gerçekten kimi zamanlarda can sıkıcı bir hal almaktadır. Doğrudan ve sürekli olarak suya maruz kalması sonucu camlarda su lekesi, kireç kalabilmektedir. Bu lekelerden kurtulabilmek için doğal çözüm yollarına başvurmanızı tavsiye ederiz. Sıklıkla müşterilerimize önerdiğimiz yöntemden bahsedecek olursak;

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Sirke
  • Karbonat
  • Limon/ Limon Tuzu

Duşakabin temizliğinin tam olarak gerçekleştirilebilmesi için, duşakabin boyutunuza kullanacağınız alana yetecek miktarda göz kararı belirleyeceğiniz sirke ve karbonat karışımı yapmalısınız. İki malzemeyi karıştırarak uygulayacağınız alanlara sürüp 15-20 dk bekletin. Uygulama işlemini fırça veya sünger yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bekleme süreniz dolduktan sonra su ve sünger yardımıyla temizleyin. Böylece kirden eser kalmayacaktır. 

Limon suyu şeffaf renkte duşakabin kullanıyorsanız kullanabileceğiniz alternatif yöntemdir. Kireç çözücü ve temizleyici özelliği olduğu bilinen limonu duşakabininizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Böylece hem kirden eser kalmayacak hem de parlak bir görünüm elde edeceksiniz. 


Duşakabin Camlarında Oluşmuş Kireç Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Hepimizin en büyük sorunu haline gelen duşakabin camlarındaki kireçlere nasıl çözüm bulacağınızı merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Öncelikle çok fazla suya maruz kalmasından, suyun kireç 0ranının yüksek olması gibi birtakım sebeplerden dolayı duşakabin camlarında kireç lekeleri oluşması gayet olağandır, doğaldır. Bu lekelerden kurtulmak için;

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • 1 çay bardağı sirke
  • 1 paket karbonat

Oluşan kireç lekelerine ihtiyacımız olan 1 çay bardağı sirkenin içerisine 1 paket karbonatı ekliyoruz. Oluşturduğumuz karışımı kireç lekeleri üzerine uyguluyoruz. Uygulama işlemi sırasında fırça veya sünger kullanabilirsiniz. Birkaç dakika kireçlenmiş alanda bekletip alanı temizlemeye başlayabilirsiniz. Bu yöntemle birlikte yüzey daha da parlak hale gelecektir. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Sohbete Başla
Orkabin
👋 Merhaba,
Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?