Duşakabin Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Duşakabin; duş esnasında etrafa sıçrayan sulardan zemin yüzeyini koruyan, kompakt kabini sayesinde banyoda geçirilen zamanın kalitesini artıran ve estetik görünüm kazandıran oldukça kullanışlı, şık bir uygulama olmasıyla sizlerin beğenisine sunuluyor. Uzun uzun geçirilen duş zamanlarında daha fazla keyif almak istemek en doğal hakkınız! Etrafa sıçradı mı, zemin sabun ve su lekesi oldu, ıslak ayakla basınca düşer kayar mıyım diye korkarak ve düşünerek duş almak artık çok eskide kaldı.  Duşakabin duş esnasında etrafa, zemine sıçrayan sulardan zemin yüzeyini koruması amacıyla  kompakt kabin bulunur. Duşakabinin kalitesini bu kompakt yüzeyin kalitesi belirler.

1. Duş Kabini Camı

Kullanılan duşakabin camlarında plastik, mika veya temperli camlar kullanılır. Daha kaliteli olması öncelikli ihtiyacınız ise temperli camlarla imal edilmiş duşakabinleri tercih edebilirsiniz. Temperli cam olduğu için darbelere karşı oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Büyük bir basıncın etkisiyle kırılsa bile parçalanmaz. Açılır kapanır bölmede kullanılan malzemenin kalitesi duşakabin ömrünü belirler. Sağlam ve kaliteli malzeme kullanılması doğrultusunda rahat açılır kapanır bir mekanizmaya kavuşmuş ve yumuşak çalışmasıyla herhangi bir gürültüye sebebiyet vermeden kolaylıkla çalışır.

Hem şıklığı hem de kaliteyi elde etmek istiyorsanız temperli camları severek tercih edebilirsiniz. Ancak maliyet anlamında daha ekonomik olsun ancak konforu elden bırakmayayım diyenlerdenseniz mika camlı veya plastik camlı duşakabinler tercih edebilirsiniz.

2. Duşakabin Teknesi

Duşakabin zeminde oluşturulan duş teknesi üzerine kurulan panellerin adıdır. Teknesiz Duşakabin ise duş teknesi olmadan doğrudan zemine monte edilen panellerden oluşur. Yani yalnızca perde, cam kısmının montajı müşteriler tarafından istenir.

Teknesiz duşakabin ihtiyaca ve isteğe göre ölçü ve boyutta yapılabilir. Duş teknesi olmadığı için duş teknesine uygun şekilde yaptırma zorunluluğunuz ortadan kalkacaktır. Böylece dilediğiniz gibi konsept banyo yaratabilirsiniz. Teknesiz kabinler her ölçü ve modeller için kullanıma elverişli olduğu için de oldukça avantajlıdır.  Banyonuzun şekli ve ölçüsü ne olursa olsun, Her banyo ölçüsüne göre istenilen tüm ebatlarda teknesiz duşakabin üretimi yapılmaktadır. Teknesiz duşakabin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Nedeni ise banyo ölçülerine ve isteklerine uygun duş teknesi bulmakta zorlanmalarıdır. Ayrıca kısa süreli duş alıp çıkan kişililer teknesiz duş temizliğinin daha kolay olması diğer bir tercih sebebidir. Teknesiz Duş modelinin de en çok tercih edilen İki duvar arası olmaktadır. Dar ve geniş tüm ara ölçülerde duvardan duvara üretim yapılmasından dolayı iki duvar arası model en çok tercih gören ürünümüzdür.

Duşakabin zeminde oluşturulan duş teknesi üzerine konulan panelerden oluşur. Günümüzde çok tercih edilen tekneli duşakabin modelleri birçok açıdan kullanıcıya avantaj sağlayan ürün grubu arasında yer alıyor. Tekneli duşakabini banyonuzda tercih ettiğinizde banyonuzun alanının ferah olmasına özen göstermelisiniz. Tekneli modeller daha geniş bir alan kaplayacağından ebat ve görünüme dikkat ederek seçim yapmalısınız. Ürün özelliklerine ve tasarımına baktığımızda ise oval, kare, gömmeli birçok ürün çeşidininin olduğunu görüyoruz. Bu ürünlerin ölçüleri isteğe uygun şekilde yapıldığı gibi standart ölçülerden de yararlanabilirsiniz. Bu ürün grubundan seçim yapanların banyolarının ferah görünüme sahip olması son derece önemli olup, dar ve küçük banyolarda tekneli duşakabinlerin seçilmesi doğru olmayacaktır.

3. Banyo Aydınlatması

Banyolar ne kadar özenle seçilen duş kabinleri, küvetler, dolaplardan oluşursa oluşsun doğru aydınlatma gerçekten banyonun havasını değiştirecek oldukça önemli adımdır. Hatta banyo tadilatı uzmanlarının öneri listelerinde aydınlatmaya verilen önem de yüksektir. Tavan lambaları, aplikler gibi vurgu ışıkları ve avizeler gibi dekoratif aydınlatma ile katmanlı bir yaklaşımı teşvik ederler.

Geceleri sık sık kalkarsanız, bir gece lambası eklemeyi unutmamalısınız. Özellikle bu ışıklar için bir sensöre ayarlanmıştır, bu nedenle yalnızca geceleri veya oda karanlık olduğunda harekete bağlı olarak yanar. Bu, gece yarısı banyo veya tuvalet ihtiyaçlarında oldukça yardımcı olur, böylece muhteşem kolaylık sağlanmış olur.

Duşakabin tercihi yaparken mutlaka tarzınıza ve nasıl bir görünüm elde etmek istediğinize odaklanmanız gerektiğini yinelemek isteriz. Ölçüm ve montaj işlemlerinin kusursuz olması gereklidir. Milimetrik hesaplarla hassas şekilde çalışarak kalite sunan Orkabin bu konuda kendi ile gurur duymaktadır. Ortamı nemden, buhardan ve sudan koruyacak şekilde üretilmeli ve monte edilmelidir. Duşakabininizi Orkabin kalitesiyle elde ederek kaliteyi deneyimleyebilirsiniz.

Scroll to Top
Sohbete Başla
Orkabin
👋 Merhaba,
Duşakabin Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?