Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınır?

Banyoların estetik görünümünü besleyen duşakabinler kullanışlı olmanın yanı sıra banyoların temiz ve düzenli görünmesini de sağlayan banyo aksesuarlarındandır. Duş sırasında suların yüzeye sıçramasın engelleyerek kullanıma oldukça kolaylık sağlar. Sizler de duşakabin almayı veya değiştirmeyi düşünenlerdenseniz duşakabin ölçüsünün nasıl alınacağı konusunda endişeleriniz olabilir.

Duşakabinler; kişilerin kullanımı, istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak özel boyutlarda üretilebildiği gibi standart ölçülerde de üretilir. Genel olarak duşakabin ölçüleri; 70*70, 80*80, 90*90, 100*100, 120*120, 80*100, 90*120 olarak değişmektedir. Duşakabin almak istediğinizde banyonuz için en doğru ve akılcı çözümü bulmak adına ölçülerinizi doğru almalı ve yeniden kontrol etmelisiniz.

Duşakabin Ölçümünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo tasarımızı tamamen özgün ve sıra dışı hale getirmenizde en önemli parça olan duşakabinlerin seçimi sırasında çoğu zaman ölçüler kafa karışıklığına sebep olabilir. Banyonuza uygun alarak geniş ve ferah duşakabin yaptırabileceğiniz gibi standart ölçülere bağlı kalarak da duşakabin seçimi yapabilirsiniz. Burada söz konusu olan banyo dekorasyonunuzdan beklentiniz ve oluşturmak istediğiniz ambiyans olacaktır.

Duşakabin ölçüsü almak oldukça kolaydır. Ayrıntısıyla açıklamamız gerekirse; Duşakabin ölçüsü almaya köşe alanlardan başlamanız gerekmektedir. Tabi burada önemli olan duşakabini nereye konumlandırmak istediğiniz olacaktır. İki duvar arasına konumlandırmak genel olarak kullanılan yöntemdir. Burada yalnızca duşakabini nerede görmek istediğinize karar vermeniz gerekecektir. Karar verdikten sonra köşeden başlayarak duşakabinin uzanacağı alana doğru ölçüm işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Duşakabin boyunu tamamen size uygun olarak planlayabilirsiniz. Mesela duşakabinin sağ tarafa doğru ölçü aldığınızda yaptığınız ölçüm duşakabinin sağ taraf ölçümü olacaktır. Bu yaptığınız ölçüm sol taraf için de geçerli olacaktır. Duşakabinin şekline göre oval, kare veya dikdörtgen olması durumunda bu ölçümler kullanılabilecektir. Duşakabin ölçülerinizi bizlere bildirerek sizlere en uygun tasarım duşakabinlerin sahibi olabilirsiniz. Orkabin olarak kare, dikdörtgen, oval, asimetrik duşakabin modellerinden yaratabileceğiniz tasarımları doğru montaj ile taçlandırıyoruz. Duşakabin ölçüleri, modelleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top
Sohbete Başla
Orkabin
👋 Merhaba,
Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınır? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?